Beyşehir ilçe merkezinde karantina kurallarını hiçe sayan bir vatandaş, kent merkezinde araç kullanırken polisin kontrolü esnasında yakalandı, hakkında 3 bin 400 liralık ceza uygulanmak üzere idari yaptırım karar tutanağı düzenlendi.

Beyşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, covid-19 salgını tedbirleri kapsamında uygulanan 58 saat süren hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasında kent merkezindeki uygulamalarla denetim ve kontroller gerçekleştirdi.

İlçe merkezinde farklı noktalarda yapılan yol kontrolü ve seyir halinde gerçekleştirilen kısıtlama uygulamalarında ekiplerce Karayolları Trafik Kanunu’nun çeşitli maddelerinden 7 sürücüye işlem yapılarak toplamda 3 bin 535 liralık ceza uygulandı.

Denetimlerde sokağa çıkma yasağını ihlal ettiği belirlenen 7 kişi hakkında da idari yaptırım karar tutanağı düzenlendi.

Ekipler, Antalya Caddesi üzerinde ise durdurduğu bir araç sürücüsünün yapılan HES kodu sorgulamasında covid-19 test sonucunun pozitif olduğunu belirledi ve evde karantinada olması gerekirken araç kullandığını tesbit etti.

Ekipler, şahısa karantina kurallarını ihlal etmekten 3 bin 400 liralık ceza uygulanmak üzere idari yaptırım karar tutanağı düzenlerken sürücü hakkında adli yönden de işlem başlatılacağı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir