İzmir’de 27’ncisi düzenlenen MARBLE İzmir-Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarında Başkanımız Adil Bayındır tarafından Beyşehir Belediyesi bünyesine kazandırılan diyabaz ocağının numuneleri sergilendi. Beyşehir Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) mermercilik sektöründe 13 yıldır faaliyet gösteren Selçuklu Mermer AŞ, standında sergilenen belediye bünyesindeki (BEYDİYA) markalı diyabaz taşları ise büyük ilgi gördü.
Fuarın 150 bin metrekarelik alanında bine yakın katılımcı ve bin 500’e yakın taş yer alırken, 41 ülkeden yaklaşık bine yakın ziyaretçinin katıldı. MARBLE İzmir’e Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Arabistan, Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Bahreyn, Bangladeş, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, Bosna Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Cezayir, Etiyopya, Filistin, Güney Afrika, Hindistan, Irak, İspanya, İsrail, İtalya, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Kolombiya, Kosova, Kuveyt, Letonya, Lübnan, Makedonya, Mısır, Nepal, Pakistan, Slovakya, Tunus, Umman, Ürdün ve Yunanistan gibi ülkeler katıldı.
Beyşehir Belediyesi bünyesine ait (BEYDİYA) markalı diyabaz taşlarının dünya doğal taş sektöründe yerini aldığının altını çizen Başkanımız Bayındır, MARBLE İzmir-Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarına katılarak değerlendirmelerde bulundu.
Başkanımız Bayındır, “Mermer fuarında sergilenen diyabaz taşımızın albenisi vardı. İtalyanlar çok talip oldu. Mermercilerin söylediği bir laf vardır; bu işe “İtalyanlar talip olduysa senin pazarını onlar bulur yaratır dediler” Hintliler çok ilgilendi. Mısır Birleşik Arap Emirlikleri, Katar o bölgeler ilgilendi bu tür taşları çok seviyorlar. İnşallah açmış olduğumuz diyabaz ocağımızın memleketimize, milletimize, şehrimize hayırlar getirmesini niyaz ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir