Beyşehir’e gelen ilk afetzede grubu olan ve Beyşehir İmam Hatip Lisesi öğrenci yurdunda bir süredir kalan aileler için vedalaşma programı düzenlendi.

Beyşehir Müftüsü Veysel Kükrek ile din görevlilerinin de katıldığı programda, Kur’an-ı Kerim okunurken hatim duaları yapıldı.

Yaklaşık 70 gündür öğrenci yurdunda misafir edilen depremzede aileler, bu kısa süreçte yaşanan ebedi dostluklar olduğunu dile getirerek kendilerine yardım eden destek veren tüm yetkililer ile ilçe halkına teşekkür ederken Beyşehir’in bu yardım severliliğini hiçbir zaman unutamayacaklarını belirttiler.

Beyşehir İlçe Müftülüğü’nden vedalaşma programı ile ilgili yapılan açıklamada, “Memleketlerine geriye dönen birçok misafirimiz bu günleri, ilçemizi ve bizleri unutamayacaklarını ifade ettiler. İlçemiz adına bizlere teşekkür ve dua ettiler. Helalleştiler. Kardeşlerimize hakkımızı helal ediyoruz. Bu süreçte hizmet eden tüm görevli arkadaşlarımıza, başta okul müdürlüğü ve manevi destek birimimize teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

6 Şubat depreminin ardından yaşadıkları kentleri terk ederek geldikleri Beyşehir’de yurtlarda misafir edilmeye başlanan depremzede aileler için geriye dönüş yolcuğu başladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir