Beyşehir’de polis bir kişinin evini silah imalathanesine çevirdiğini belirlemesi üzerine harekete geçti. Düzenlenen baskında, evde çok sayıda silah ve silah parçası ele geçirildi.

Beyşehir Kaymakamlığı, Beyşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, ilçede bir evde kaçak silah imal edildiği ve ticaretinin yapıldığını belirlemesi üzerine harekete geçti.

Emniyet ekiplerinin yasa dışı silah ticareti ve imalatının önlenmesine yönelik olarak düzenlediği operasyonda İ.B. ve 2 şüphelinin evinde arama yaptı.

Aramalarda 2 adet atışa hazır vaziyette yarı otomatik tabanca ve bu tabancalara ait 2 adet şarjör, 44 adet yiv ve set açılmış tabanca namlusu, 44 adet tabanca gövdesi, 22 adet tabanca şarjörü, 40 adet tabanca sürgüsü, 700 adet tabanca icra yayı ve mili, 222 adet tabanca pimi,  642 adet muhtelif tabanca parçası ile yüzlerce adet fişek ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, operasyonda ele geçirilen silah parçalarının birleştirildiğinde 40 adet tabanca haline geldiği öğrenildi. Gözaltına alınan şüpheli İ.B., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir