Beyşehir ilçesinde ilkbahar mevsiminin gelmesine rağmen artan kuraklık endişeleri üzerine çiftçiler yağmur duasına çıkmaya başladı.

Beyşehir’de Sadıkhacı, Bayavşar  ve Üzümlü mahallelerinden sonra Karaali, Avdancık, Üstünler ve Sevindik mahallelerinde de üreticiler ve mahalle sakinleri düzenlenen yağmur duası programlarında bir araya geldi.

Karaali Mahallesi’nde Karaali Tekkesi mevkisinde düzenlenen yağmur duasında çiftçiler ve mahalle sakinleri rahmet için ellerini semaya açtı.

Yağmur duasına Karaali Mahallesi Muhtarı Muhammed Çöklü, Beyşehir Belediyesi meclis üyeleri, mahalle sakinleri, çiftçiler katıldı.

Duanın ardından katılımcılara yemek ikramında bulunuldu.

-Diğer taraftan Avdancık Mahallesi’nde de yağmur duası programı düzenlendi.

Yerleşim merkezindeki meydanda kılınan öğlen namazını müteakip mahalle sakinleri ve üreticiler yağmur duası yaptı. Katılımcılara dua sonrasında yemek ikram edildi.

Programa, Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, AK Parti İlçe Başkanı Kahraman Şanal, Avdancık Mahallesi Muhtarı Mehmet Arkan, mahalle sakinleri, meclis üyeleri, çiftçiler ve davetliler katıldı.

-Üstünler Mahallesi’nde de mahalle sakinleri ve üreticiler hafta sonu yağmur duası programında bir araya geldi.

Beyşehir Müftüsü Veysel Kükrek tarafından yaptırılan dua sonrasında katılımcılara yemek ikramında bulunuldu.

Buradaki programa Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, Başkan Yardımcısı Mustafa Balıklı’nın da aralarında olduğu çok sayıda çiftçi ve vatandaşlar katıldı.

Öte yandan, Beyşehir’e bağlı Sevindik Mahallesi’nde de yağmur duası programı düzenlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir